Użytkowe i jednocześnie dekoracyjne miski drewniane, jako elementy stylu EKO design. Wyjątkowa jakość wykonania, zawarta w gustownym projekcie.

Wyposażenie wnętrz w zgodzie z naturą, produktami ekologicznymi. Drewno bukowe przekształcone w eleganckie naczynia drewniane.

Kolekcja misek i półmisków naturalnych Smart i barwionych Pik, z pracowni Bohusz w Krzeszowicach.

Naturalne miski drewniane

Szukając produktów z surowców naturalnych,  najwięcej znajdziesz  wykonanych z drewna. Bo przecież drewno to popularny, w 100% surowiec naturalny. 

Naturalne miski drewniane, to wspaniały i nowoczesny dodatek  do Twojego salonu, czy kuchni. No ale o tym zapewne już Wiesz, bo lubisz wyroby ekologiczne.

Różne rozmiary, kształty, a nawet kolorystyka.

Drewniane miski na owoce, warzywa, czy słodycze, to nie tylko element wystroju kuchni wiejskich/rustykalnych, ale także klasycznych, skandynawskich czy nawet nowoczesnych. Naturalny materiał, jakim jest drewno, ceniony jest jednak nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim na swoje właściwości oraz trwałość.

Jaką miskę drewnianą wybrać do domu?

Aby naturalna miska drewniana, spełniła Twoje wymagania, powinna być odpowiednio wykonana – idealnie gładka na powierzchni. Nie może, to być radosna twórczość przygodnego rzemieślnika hobbysty.

Powinna być udzielona gwarancja na każdy wyrób, przeznaczony do legalnej sprzedaży. Zastosowanie wielostronne.

Podsumowanie praktyczne: miska ma być, gładka, bez ubytków, pęknięć i zakamarków. Elementy zostawionej kory, ładnie wyglądają krótki okres czasu, potem jednak trudno je zachować w czystości.

Oprócz serwowania artykułów spożywczych, miska z drewna na różne drobiazgi.

Proces tworzenia miski to około 5 dni. W pierwym dniu toczenie kształtu, następne dni to wykończenie zewnętrzne przyjaznym trwałym olejem do blatów kuchennych.

Ważny wygląd wyrobu, jednak najważniejsze z jakiego materiału powstają. Wykonuję miski w różnych opcjach kolorystycznych.

Już na przełomie lipiec-sierpień 2021 roku, znajdą się w ofercie miski z litego drewna egzotycznego. Drewno meranti, iroko i melunak. Właściwości drewna meranti opisałem w poradniku sklepu internetowego.

Kolekcje misek Smart i Pik

Film prezentujący kolekcje misek drewnianych Smart i Pik. Naturalne i barwione miski bukowe.

Film powstał z zdjęć, wykonanych w ekspozycji drewno toczone Bohusz w Krzeszowicach.

Filmy i zdjęcia (reklamowe), demonstrujące moje wyroby, wykonuje przeważnie samodzielnie. Ostatnio często pomaga mi syn Wojtek, który powoli wdraża się w temat.

Jednak aby miska wytworzona z drewna, spełniła Twoje oczekiwania, powinna spełnić określone warunki. Podstawowym warunkiem jest aby jej powierzchnia była gładka. Wykończona trwałym, wytrzymałym olejem, dopuszczonym do kontaktu z żywnością.

Wybieraj do domu, dodatki i ozdoby funkcjonalne i nowoczesne, wprowadzające  niewypowiedzianą magię i pozytywne doznania estetyczne.

Jaką miskę drewnianą wybrać?

Suche zdrowe drewno

Wyrób powinien być wykonany z sprawdzonego, zdrowego, idealnie suchego i twardego drewna. Gwarantuje to, że w czasie użytkowania nie pęknie i nie zdeformuje się.

Gładka powierzchnia wyrobu

Z względów higienicznych i łatwego utrzymania w czystości, wyrób powinien charakteryzować się gładką powierzchnią. Bez zakamarków w których gromadził się będzie brud i kurz.

Poszukiwanie wyrobu praktycznie idealnego, może zakończyć się sukcesem. Jednak wtedy, niska cena nie będzie priorytetem. Selekcja drewna, staranność wykonania i wykończenia, podnoszą koszt produkcji.

Najkorzystniej jak przed zakupem, samodzielnie możesz zobaczyć i ocenić wyrób. Sprawdzić jego jakość, wybrać formę i kolorystykę. Taką możliwość udostępnia pracownia drewno toczone Bohusz w Krzeszowicach.

Oryginalne naturalne miski drewniane

Naturalne miski drewniane, zachowują oryginalną kolorystykę i strukturę drewna z jakiego są wykonane. Wykończenie profesjonalnym olejem, podkreśla te walory.

Najkorzystniejszym wyborem jest miska z drewna bukowego. Parametry tego drewna, czynią wyrób wytrzymały i odporny na uszkodzenia.

Struktura jest stonowana kolorystycznie, z widocznym zarysem twardzieli w ciemniejszym odcieniu.

Pracownia Bohusz, wytwarza naturalne miski bukowe, w kilku rozmiarach.

Kolekcja Smart - miski bukowe

Drewniane miski Smart, bo tak nazywa się kolekcja naturalnych misek bukowych, wytwarzanych w pracowni Bohusz.

Miski i inne wyroby toczone, sprzedawane są bezpośrednio, bez pośredników. Pracownia posiada własną sieć dystrybucji detalicznej i hurtowej.

Barwione miski bukowe Pik

Uzupełnieniem oferty misek, jest kolekcja barwionych misek Pik. Atutem jest ciemna, unikana kolorystyka. Każda miska po wytoczeniu i szlifowaniu, poddawana jest barwieniu. Stara naturalna metoda barwienia, zmodyfikowana przez Bohusza.

Przeglądając moją ofertę misek drewnianych, zwróć uwagę na różną ich kolorystykę. Miski barwione i miski z naturalnym kolorem drewna bukowego. Już od maja 2021 roku dostępne na ekspozycji w Krzeszowicach. Każda miska posiada sygnaturkę mojej pracowni.

Miski barwione są droższe, no ale to zrozumiałe. Wymagają podczas wytwarzania więcej czasu i pracy.

Sygnaturka wyrobów toczonych Bohusz

Aby mieć pewność, że kupujesz wyroby z pracowni drewno toczone Bohusz w Krzeszowicach, sprawdź sygnaturkę oznaczającą je.

Sygnaturka wyrobów z drewna toczonego Bohusz

Długo myślałem, jak ma wyglądać sygnaturka. Jednak wygrała opcja prostoty i łatwości oznaczania. Czyli sygnaturka aktualna to adres strony bohusz.eu, przekierowującego do sklepu firmowego firmy.